Menü3.12.2015

Kilo almak için yapılan yanlışlar !


Kilo almak için yapılan yanlışlar !

Selam Blogcanlarım,
Bugün sizlere farklı bir konu hazırladım. Bir dönem kilo almak için çabalıyordum çok zayıftım. Buda aşırı derecede halsizliğe, giydiklerinizin yakışmamasına ve moral bozukluğuna neden oluyordu bu dönemlerde çok takviye alıyordum vücudum zayıf düşmemesi için ama sonra git gide kilo almaya başladım hala normal kilomda değilim ancak en azından eskiye nazaran çok daha iyiyim. Nette araştırırken, kilo almak için yapılan yanlışları fark ettim ve sizler için blogumda yer verdim belki bu sorunla boğuşanlara yardımcı olur diye.

Kilo almak için çabalarken yapılan 8 yanlış

1. Öğün atlamak: Ana öğünleri atlamak ve ara öğün yapmamak, kilo almaya çalışırken yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Kilo almak istiyorsanız yeme isteğinizi artırabilmek için ana ve ara öğünlerinizi düzenli olarak yapmalısınız.

2. Yemekle birlikte sıvı tüketmek: Yemeğe başlamadan önce veya yemek sırasında sıvı tüketmek zaten hacmi küçük olan midenizi doldurur ve daha az besin tüketmenize neden olur. Bu nedenle içeceğinizi yemeğin sonunda tüketmelisiniz.3. Çok yavaş yemek yemek: Yemeğe başladıktan sonra 15-20 dakika içinde tokluk hissi oluşur. Çok yavaş yemek yediğinizde, doygunluk hissi oluşana kadar geçen sürede alacağınız kalori gerekenden daha az olur.

4. Yemeğe çorba ile başlamak: Midenizi çorba ile doldurmak, doyma hissinin daha çabuk oluşmasına sebep olur. Bu durumda asıl kalorili olan ana yemeği yemeniz zorlaşır.

5. Salatayı yemeğe başlarken tüketmek: Kilo vermek isteyenlerin aksine, kilo alma hedefiniz varsa salatayı ana yemeği yedikten sonra, en sona bırakmalısınız. Böylece hem fazladan kalori alabilir, hem de midenizin hacmini genişletebilir ve ilerleyen zamanlarda daha fazla besin tüketebilirsiniz. Salatanızda çeşitli soslar kullanmak da daha fazla kalori almanıza yardımcı olacaktır.

6. Hacmi büyük ve kalorisi düşük yemekler tüketmek: Bunun yerine sağlıklı soslar eklenmiş veya 2 besin grubu birleştirilip kalorisi artırılarak hazırlanmış yemekleri tercih edebilirsiniz. Örneğin öğününüzde kıymalı veya peynirli makarna gibi yemeklere daha çok yer verebilir ve daha yüksek miktarda kalori alabilirsiniz.

7. Çok yağlı besinler tüketmek: Kilo almak için kızartma veya yağ içeriği yüksek olan besinler tüketmek çok doğru olmaz. Yağlar midede daha uzun süre kalarak tokluk sürenizin uzamasına yol açarlar. Bu nedenle fırın, ızgara veya buğulama yöntemiyle pişirilmiş yemekleri tercih etmelisiniz.

8. Ara öğünlerde sadece meyve yemek: Meyveler yüksek lif oranına sahip olup midede şişkinlik oluştursalar da, kilo almak için aynı hacimde ama daha yüksek kalorili ara öğünler tercih etmelisiniz. Örneğin, kabak tatlısı üzerine ceviz ilave edebilir veya sütlü tatlılara ceviz, fındık, badem gibi yağlı tohumlar ekleyebilirsiniz. Evde hazırlayacağınız cevizli kek ve 1 bardak taze sıkılmış meyve suyu da iyi bir ara öğün alternatifi olacaktır.


Not: Bu maddeler internetten alışnmıştır özgün bir yazı değildir.


Öpüldünüz.
kiss
mylittlemascara

12 yorum:

 1. I'm following you now on gfc.Hope you will follow me back!
  LA BORSA DI MARTINA

  YanıtlaSil
 2. Hello from Spain: I just discovered your blog and I love the variety of themes. Fashion and beauty are some of my hobbies together with the collection of Barbies. I have a blog dedicated to those dolls that invite you to visit: all4barbie.blogspot.com If you want to keep in touch. I became a follower of your blog. I like your pictures and your style.

  YanıtlaSil
 3. Hello from Poland! I love Ure blog! :-) , Nice post Honey :-) kiss
  I follow U maybe U follow me back?

  http://nataliazarzycka.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 4. Hi i am following you via gfc now is your turn
  http://rabiabeautydiary.blogspot.com/
  Thank you

  YanıtlaSil
 5. nice post
  http://mosaictrends.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 6. Great post, good tips!
  I follow you on G+ and gfc
  Kisses
  Paola ♡
  PollywoodbyPaolaFratus

  YanıtlaSil
 7. GREAT POST DEAR!!!
  Xx
  S.
  www.manthroughclothes.blogspot.com

  YanıtlaSil
 8. Followed you! Thanks for visiting our blog. Follow me back as well!

  Love, Didi of Frances and Flair
  KEEP IN TOUCH: Facebook||Bloglovin'||Twitter||Instagram

  YanıtlaSil
 9. amazing blog !
  please follow me back :) COLORFUL THOUGHTS

  YanıtlaSil