Menü6.11.2015

5 Adımda Dik ve Daha Sıkı Bir Kalça

5 Adımda Dik ve Daha Sıkı Bir Kalça

Selamlar Blogcanlarım,
Kim daha dik ve sıkı bir kalça istemezki, şahsen ben çok istiyorum. Bu nedenle araştırma yaparken karşıma çıkan bu 5 adımda daha dik ve sıkı kalça egzersizlerini sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Aslında daha dik ve sıkı görünen kalçalara sahip olmak tahmin ettiğimiz kadar zor değilmiş. Evde ya da ofiste yapabileceğiniz birkaç kolay egzersizle kalçalarınız kolayca forma girebilir. Tamam kabul ediyorum ofiste bu iş çok zor ama evde kendimize ayıracağımız yarım saat ile bence bunu başarabiliriz. Peki nelermiş bu egzersizler hadi bakalım başlayalım.BİR NOLU EGZERSİZ: Dizler hafif karna çekilmiş pozisyondayken yan yatın. Üstteki bacağı 10-15 cm kadar açın. Ancak kalçanın geriye gitmemesine ve ayakların bitişik olmasına dikkat edin. Aynı hareketi diğer taraf için de tekrarlayın. Her bir taraf için 30 tekrar yapılmalı.


İKİ NOLU EGZERSİZ: Yan yatışta bacağınızı öne düz bir şekilde uzatabildiğiniz kadar uzatın, yere koymadan arkaya doğru uzatabildiğiniz kadar uzatın. Aynı hareketi diğer taraf için de tekrarlayın. Her iki taraf içinde aynı hareketi 30 tekrar yapın.


ÜÇ NOLU EGZERSİZ: Emekleme pozisyonundayken bir bacağınızı dümdüz uzatın. Daha sonra dizinizi 90 derece bükün. Ayak tabanınınız ile tavanı itin. Aynı hareketi diğer taraf için de tekrarlayın. Aynı hareketi her bir taraf için 30 kez tekrarlayın.


DÖRT NOLU EGZERSİZ: Yüz üstü pozisyonda önkollarınızı parmaklarınız karşıyı gösterecek şekilde yere koyun. Sırasıyla göğsünüzü, kalçanızı ve dizinizi yerden kaldırın. Önkollarınız ve ayaklarınız üzerinde 20 saniye durun. Bir sonraki gün de 20 saniye durun. Daha sonra 2 günde 1, 10 saniye artırın.BEŞ NOLU EGZERSİZ: Sırtüstü pozisyondayken dizler bükülü ayaklar yerle temas halinde iken dizler arasına küçük bir rulo havlu yerleştirilir. Rulo sıkılarak kalça dümdüz yukarı kaldırılır. Sonra kalçayı hafifçe aşağıya bırakın ancak yere değmeden tekrar dümdüz kaldırın. Bu sırada dizlerinizin arasındaki ruloyu sıkmaya devam edin. Bu hareketi 30 kez tekrarlayın.


Çok basit değil mi ? İşte bu kadar :)

Öpüldünüz.
kiss
mylittlemascara
twitter instagram facebook google mail

5 yorum:

 1. Hello from Spain: interesting exercises. The sport is safe and healthy.We keep in touch

  YanıtlaSil
 2. You have a nice blog. Would you like to follow each other on GFC and Google+?
  Follow me & I’ll follow you back. x
  I’m wait your answer on my blog!
  Have a nice day.
  Julia x
  Fashion Inspiration Blog

  YanıtlaSil
 3. Great post dear. Thanks for sharing))
  Have a wonderful week ahead!

  http://fairyland111.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 4. You have such a fun and exciting blog. Thank you for visiting mine and following on GFC I have followed back but also on Instagram too.

  http://fashioncrazy-abby.blogspot.com

  YanıtlaSil
 5. Great post and nice blog!
  Thanks for visiting my blog. I'm already following your.

  Kiss
  food&emotions
  http://fefoodemotions.blogspot.pt

  YanıtlaSil