Menü3.28.2017

Geldi Bahar Ayları, Başlar Diyet Zamanları


Malum bahar aylarına girdik, önümüz yaz. Hal böyle olunca biz hanımları bir telaş alıyor. Nedir bu telaş. Tabii ki kışın alınan kiloları verme telaşı. Kışın bol kazaklar, hırkalar sayesinde o aldığımız kiloları örebiliyoruz. Ama yaz geldi mi incecik elbiseler, tiril tiril gömlekler kiloları saklamaya yetmiyor.


Kimimizin verilecek birkaç kilosu varken, bazılarımızın yolu bir hayli uzun. Hangi diyetisyene giderseniz gidin, hangi diyet sitesini takip ederseniz edin hepsinin birleştiği tek nokta, sağlıklı beslenin ve spor yapın. Evet kışın yediğimiz o bol yağlı yemeklerin yerini, ızgaralara, salatalara kısacası kalorisi daha düşük yemeklere bırakma zamanı.
Spor kısmına gelince herkesin kilosuna göre spor yapması gerekiyor. Kilo fazlası olan kişinin vücudunu zorlayan sporla kalbini yorması çok yüksek bir ihtimaldir. Aslında hemen hemen hepimizin yapabileceği en temel spor yürüyüştür. Tabii ki öyle mağaza gezer gibi yürümek değil kastettiğim, tempolu ve 1 saatten az olmayan bir yürüyüşün kilo vermenize katkısını göz ardı etmek mümkün değil.
Pazartesi günü yeni bir başlangıç yapın. Kendinizi sahile veya yeşil bir alana atın. Artık günlük hayatımızın olmazsa olmazlarından biri olan akıllı telefonunuza Google Play’den ya da Apple Store’dan dilediğiniz bir müzik uygulamasını indirin. Hatta Spotify indirim kampanyasından faydalanabilirsiniz. Müziğiniz de tamamsa o zaman dış dünya ile bağlantınızı kesin ve en az bir saat kulağınızdaki müziğin temposuna kendinizi bırakın.
Her gün yaptığınız yürüyüş sayesinde bir ay sonra ne kadar yol katettiğinize inanamayacaksınız. Bu arada yediklerinize de dikkat etmeyi unutmayın. Haydi hanımlar yaza sağlıklı bir bedenle girmek için günde en az 1 saat yürüyüşe başlayın…
Öpüldünüz.
kiss

twitter instagram facebook google mail

3 yorum:

  1. Merhaba! Blogunuzu yeni kesfettim :) deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi hemen değerlendiricem :) Bende bekliyorum muhakkak:)https://lavvienrose.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil
  2. Bende şu sıralar judoya merak saldım :)

    http://tembelprenses.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil